Skip to main content Skip to page footer
Oblikovanje naprednih proizvodnih sistemov
Cilji izobraževanja
Sposobnost oblikovanja naprednih proizvodnih sistemov.
Zmožnost iskanja strokovnih informacij o naprednih proizvodnih sistemih.
Sposobnost implementacije naprednih rešitev v proizvodno okolje.
Spretnost računalniškega modeliranja in simulacij proizvodnih procesov.
Deli izobraževanje
Podrobnosti izobraževanja
45 šolskih ur
slovenski in angleški
kombinirano
3
/8
0,00 €
Vsebina

Izobraževanje je namenjeno vsem, ki želijo pridobiti poglobljeno razumevanje sodobnih pristopov k načrtovanju, optimizaciji in upravljanju proizvodnih procesov. V današnjem globalno konkurenčnem okolju je hitra prilagodljivost proizvodnih sistemov ključnega pomena za dolgoročno socialno, ekonomsko in okoljsko vzdržnost podjetij.

Opremili se boste z znanji in metodami za načrtovanje proizvodnih sistemov, vključno z analizo kapacitet in razmestitvijo opreme, ki sta ključni za zagotavljanje optimalne učinkovitosti. Spoznali boste tudi uporabo računalniško podprtih orodij za modeliranje in simulacijo proizvodnih sistemov, kar bo omogočilo učinkovitejše upravljanje proizvodnih kapacitet in hitrejše odzivanje na spremembe v industriji.

Ključne teme izobraževanja:

  • Napredni proizvodni sistemi: Razumevanje sodobnih pristopov k organizaciji proizvodnje in uvajanju naprednih tehnologij.
  • Načrtovanje kapacitet v proizvodnji: Teoretični in računski pristopi k načrtovanju proizvodnih zmogljivosti za optimalno delovanje.
  • Razmestitev proizvodne opreme: Načini razporejanja opreme v proizvodnih obratih, ki omogočajo izboljšano produktivnost.
  • Merjenje učinkovitosti proizvodnega sistema (OEE kazalec): Ključni kazalci učinkovitosti, ki se uporabljajo za ocenjevanje uspešnosti proizvodnih sistemov.
  • Računalniško modeliranje in simulacije: Praktične vaje z uporabo naprednih računalniških orodij za modeliranje in simulacijo proizvodnih procesov, kar vam bo omogočilo analizo in optimizacijo različnih scenarijev.

Poleg predavanj bodo udeleženci sodelovali v laboratorijskih in računalniških vajah, kjer bodo uporabili pridobljeno teoretično znanje v realnih okoljih ter izvajali simulacije za analizo in optimizacijo proizvodnih sistemov. Tečaj bo temeljil na praktičnih primerih, kar vam bo omogočilo, da pridobljeno znanje uporabite neposredno v svojih podjetjih in delovnih okoljih.

Kompetence

  • Zmožnost samostojnega podajanja osnov o različnih vrstah robotov.
  • Sposobnost samostojnega pripravljanja in ustanovitve robotskega krožka v osnovni šoli.
  • Zmožnost učinkovitega programiranja robotov za različne učne naloge v osnovnih šolah.
  • Sposobnost svetovanja pri nakupu ustreznih učnih pripomočkov in robotov, primernih za različne stopnje znanja učencev.

Urnik izobraževanja

 

Dan

Čas

Aktivnost

DAN 1

16:00 - 20:00

  • Napredni proizvodni sistemi. 

DAN 2

16:00 - 20:00

  • Načrtovanje in upravljanje kapacitet v proizvodnji.

DAN 3

16:00-20:00

  • Upravljanje in merjenje kapacitet v proizvodnji (kazalec OEE).

DAN 4

16:00-20:00

  • Oblikovanje proizvodnih sistemov – razmestitev proizvodne opreme.

DAN 5

16:00-20:00

(laboratorijske vaje)

  • Uporaba metod naprednih proizvodnih sistemov v realnem okolju 1 .

DAN 6

16:00-20:00

(laboratorijske vaje)

  • Uporaba metod naprednih proizvodnih sistemov v realnem okolju 2.

DAN 7

16:00-20:00

(računalniške vaje)

  • Računalniško modeliranje naprednih proizvodnih sistemov.

DAN 8

16:00-20:00

(računalniške vaje)

  • Računalniško modeliranje naprednih proizvodnih sistemov.

DAN 9

16:00-20:00

(računalniške vaje)

  • Računalniške simulacije naprednih proizvodnih sistemov.

 

Pogoji za pristop k izobraževanju

Ni pogojev za pristop.

 

Bi se želeli prijaviti na to izobraževanje?

Seznam razpisanih izobraževanj s termini je na voljo na spletni strani pod zavihkom aktualna izobraževanja in v koledarju izobraževanj. Če med ponujenimi programi ne najdete ustreznega, nam pošljite povpraševanje na e-poštni naslov cvu.fs@um.si. Na vaše povpraševanje bomo odgovorili v najkrajšem možnem času.

Nosilec izobaževanja

red. prof. dr. Iztok Palčič

je redni profesor za področje proizvodne tehnologije in sistemi v Laboratoriju za načrtovanje proizvodnih sistemov na Fakulteti za strojništvo Univerze v Mariboru. Trenutno je prodekan za sodelovanje z okoljem in kakovost. Sodeluje pri predmetih s področja proizvodnega in projektnega menedžmenta ter razvoja izdelkov. Raziskovalno in strokovno se ukvarja s preučevanjem proizvodne industrije. Je vodja projekta European Manufacturing Survey v Sloveniji. Sodeluje z gospodarstvom v najrazličnejših projektih na področju planiranja in vodenja proizvodnje ter projektnega načina dela. 

Ostali izvajalci

doc. dr. Robert Ojsteršek

je docent za področje proizvodne tehnologije in sistemi v Laboratoriju za načrtovanje proizvodnih sistemov ter v Laboratoriju za simulacije diskretnih sistemov, Fakultete za strojništvo, Univerze v Mariboru. Doktorski naziv je pridobil leta 2020, njegova bibliografija obsega več kot 140 objavljenih del, 17 znanstvenih člankov, 12 poglavij v znanstvenih monografijah, več znanstvenih konferenc itd. Kot gostujoči raziskovalec in predavatelj je gostoval na štirih tujih univerzah. Dr. Ojsteršek je vodil več kot 12 raziskovalno-razvojnih projektov za industrijo, je član uredniških odborov dveh znanstvenih revij. Njegovi raziskovalni interesi vključujejo planiranje in terminiranje proizvodnje, evolucijsko računanje, večkriterijsko optimizacijo, simulacijsko modeliranje, sodelovalna delovna mesta in vizualno računanje. 

asist. Aljaž Javernik, mag. inž. str.

je po izobrazbi magister inženir strojništva in je izvoljen v raziskovalni naziv asistent za področje proizvodnje tehnologije in sistemi v Laboratoriju za načrtovanje proizvodnih sistemov ter Laboratoriju za simulacije diskretnih sistemov, Fakultete za strojništvo, Univerze v Mariboru. Njegova raziskovalna dela se nanašajo na optimizacijo proizvodnih sistemov, sodelovalnih delovnih mest in preučevanje vpliva le teh tako na proizvodne sisteme kot ljudi. Poleg rednega dela, Aljaž opravlja tudi doktorski študij, kjer se podrobneje ukvarja s preučevanjem in večkriterijsko optimizacijo sodelovalnih delovnih mest znotraj proizvodnih sistemov.