Center za vseživljenjsko učenje Fakultete za strojništvo Univerze v Mariboru je nastal kot del projekta Vpeljava podpornega okolja za vseživljenjsko učenje za trajnostno inženirstvo (Green2Eng). Projekt financirata Republika Slovenija, Ministrstvo za visoko šolstvo, znanost in inovacije, ter Evropska unija iz sklada EU Next Generation. Projekt je del evropskega Načrta za okrevanje in odpornost (NOO) in poteka od 1. oktobra 2022 do 30. septembra 2025.
Naš cilj je zmanjšati neusklajenost med znanjem diplomantov in potrebami trga dela, s poudarkom na trajnostnem inženirstvu, zeleni preobrazbi in digitalnem napredku. S projektom želimo razviti prilagodljive izobraževalne poti, ki vključujejo mikrodokazila – krajša, osredotočena izobraževanja, prilagojena hitrim spremembam na trgu dela. S tem želimo omogočiti nadgradnjo obstoječega znanja tako študentom kot tudi zaposlenim v gospodarstvu, s čimer prispevamo k trajnostni in digitalni preobrazbi družbe.
Prostori Centra se nahajajo v objektu B Fakultete za strojništvo, kjer ponujamo dinamično in interdisciplinarno okolje, namenjeno povezovanju študentov, profesorjev, strokovnjakov iz industrije in širše skupnosti. Center se osredotoča na štiri ključne stebre: promocijo STEAM poklicev, podporo kariernemu razvoju, razvoj mikrodokazil in odprto vključevanje posameznikov, ki si želijo neprestanega učenja in nadgrajevanja svojih znanj.
Pridružite se nam na poti k ustvarjanju prihodnosti, kjer so znanje, inovacije in trajnost osrednji stebri naše družbe. Za več informacij nas kontaktirajte na cvu.fs@um.si.
Ekipa Centra za vseživljenjsko učenje
doc. dr. Matej Zadravec, Prodekan za izobraževanje
Matej je vizionar, ki s svojo akademsko globino in strokovnim znanjem usmerja projekt proti prihodnosti. S svojo jasno vizijo in razumevanjem trajnostnih izzivov je ključni glas pri ustvarjanju inovativnih izobraževalnih poti, ki študente in industrijo pripravljajo na jutrišnji dan. Njegovo vodstvo prinaša sveže perspektive in vzpostavlja mostove med teorijo in prakso.
Eneja Kovačič, univ. dipl. ekon., Predstojnica Centra za vseživljenjsko učenje
Eneja je srce in duša projekta – ne samo da skrbi za brezhibno papirno dokumentacijo in poročila, ampak tudi strateško usmerja vsak korak. Njena natančnost in odločenost sta temelj, na katerem projekt gradi svoje uspehe. Eneja je tista, ki iz zakulisja z železno voljo in brezhibno organizacijo vodi projekt proti cilju.
Matevž Šmajs, dip. inž. med. kom.
Matevž je naš čarovnik, ki ga boste vedno našli z glavo v monitorju, kjer išče načine, kako še izboljšati spletno stran Centra. Kot administrator skrbi za brezskrbno delovanje uporabniških računov in tehnični del dogodkov, kjer je vedno pripravljen rešiti vsak izziv. Nič ni pretežko – zlomljeni konektorji? Ni panike! Poleg tega je tudi varuh Intraneta Fakultete, ki bazira na SharePoint Online in skrbi, da so vsi podatki varno shranjeni in dostopni brez tveganja za izgubo.
Nataša Barberič, dipl. ekon.
Nataša je srce kreativnega dela Centra za vseživljenjsko učenje. Njena strast do fotografije in videa se odraža v vsakem projektu, saj z ustvarjalnimi vsebinami prispeva k nepozabnim marketinškim kampanjam na družbenih omrežjih. Poleg tega sodeluje pri promociji in organizaciji dogodkov, kjer vedno prinaša sveže ideje. Če jo želite najti, preprosto poglejte, kje je fotoaparat – tam bo zagotovo ona, ujeta v trenutku ustvarjanja.
Liza Škulj, dipl. inž. meh.
Liza predvsem skrbi za administrativno plat izobraževanj. Od komunikacije z udeleženci in izvajalci do priprave dokumentacij in vse vmes. S svojo inženirsko žilico se osredotoča na iskanje rešitev za pospešitev in poenostavitev ponavljajočih si procesov. Marsikdaj zakoplje svoj nos tudi v Excelove tabele in podatke, da lahko pisarna Centra za vseživljenjsko učenje brezhibno teče.
Tadeja Helbl Vela, univ. dipl. med. kom.
Tadeja je bila gonilna sila pri vzpostavitvi spletnega mesta Centra za vseživljenjsko učenje. Nikoli je ni bilo mogoče najti, saj je bila vedno vsepovsod. Skrbela je za vse – od oblikovanja vsebin, upravljanja družbenih omrežij, marketinga, promocije, organizacije dogodkov, do dogovorov s podjetji in udeleženci. Navduševala se je nad sodobnimi IT rešitvami, ki jih je z veseljem vključevala v delovne procese za njihovo avtomatizacijo.