Izobraževalni program je namenjen usposabljanju za uporabo merilnega sistema FARO in programskega okolja CAM2. Program je sestavljen iz predavanj in vaj. V okviru predavanj se udeleženci seznanijo s komponentami in vzpostavitvijo merilnega sistema FARO, programskim okoljem CAM2 in pregledom ukazov ter izvedbo meritve z laser trackerjem. Vaje so praktično usmerjene in vključujejo pripravo laser trackerja FARO za meritve, pripravo merilnega programa v programskem okolju CAM2 in izvedbo testnih meritev z laser trackerjem FARO. Program je zasnovan tako, da udeležencem zagotovi celovito razumevanje in praktične veščine, potrebne za delo z merilnim sistemom FARO in programskim okoljem CAM2.
- Sposobnost individualnega ustvarjalnega razmišljanja.
- Sposobnost samostojnega inženirskega in raziskovalnega dela.
- Samostojnost, ustvarjalnost, inovativnost in kritičnost.
- Strokovna odličnost.
Dan | Čas | Aktivnost |
DAN 1 | 8h |
|
Izobraževanje prilagodimo potrebam naročnika – lahko ga izvedemo v enem dnevu ali razdelimo na več sklopov, odvisno od vaših želja in razpoložljivosti.
Pogoji za pristop k izobraževanju
Za pristop k izobraževanju se priporoča osnovno znanje matematike, fizike, strojništva ali računalništva.
Bi se želeli prijaviti na to izobraževanje?
Seznam razpisanih izobraževanj s termini je na voljo na spletni strani pod zavihkom aktualna izobraževanja in v koledarju izobraževanj. Če med ponujenimi programi ne najdete ustreznega, nam pošljite povpraševanje na e-poštni naslov cvu.fs@um.si. Na vaše povpraševanje bomo odgovorili v najkrajšem možnem času.
doc. dr. Janez Gotlih
je na Fakulteti za strojništvo poučuje robotiko ter vodi vaje pri številnih predmetih s področja izdelovalnih tehnologij. Sodeluje pri študentskih, industrijskih in raziskovalnih projektih. Aktiven je v društvih, mednarodnih sodelovanjih in kot urednik znanstvenih revij s področja strojništva. Raziskovalno se ukvarja z razvojem inteligentnih izdelovalnih sistemov.
asist. Rok Belšak
na Fakulteti za strojništvo vodi računske in praktične vaje za industrijsko robotiko, mehaniko in dinamiko na študijskih smereh mehatronike tako na prvi kot tudi na drugi bolonjski stopnji. Izkušnje, ki si jih je pridobil v gospodarstvu na področju avtomatizacije, prenaša na študente skozi različne praktične vaje na industrijskih robotih. Kot doktorski študent na Fakulteti za strojništvo se ukvarja z razvojem naprednih algoritmov za kinestetično učenje sodelovalnih robotov z uporabo laserskih senzorjev.