Izobraževanje je zasnovano za vse, ki želite razumeti računalniško dinamiko tekočin (CFD) in njeno uporabo pri reševanju kompleksnih inženirskih problemov. Program vas vodi od osnov do naprednih konceptov, pri čemer združuje teoretična znanja in praktične vaje.
Program vključuje osnove mehanike tekočin, kjer boste spoznali temeljna načela, kot so ohranjanje mase, količine gibanja in energije, ki so ključna za simulacije. Naučili se boste modelirati računska območja in generirati mreže, kar je osnova za natančne izračune, ter jih prilagoditi specifičnim problemom. Razumevanje robnih in začetnih pogojev ter algoritmov za reševanje bo omogočilo uspešno nastavitev simulacij in zagotavljanje stabilnih rezultatov.
Poseben poudarek je namenjen validaciji modelov in uporabi rešitev pri analizi realnih inženirskih problemov. Uvod v turbulentne tokove prinaša razumevanje kompleksnosti teh pojavov in uporabo različnih modelov za njihove simulacije. Praktični del vključuje izdelavo 3D modelov, mreženje, simulacije ter validacijo, kar boste nadgradili z izdelavo lastnih CFD modelov in predstavitvijo rezultatov.
Izobraževanje vam bo omogočilo poglobljeno razumevanje teoretičnih in praktičnih vidikov CFD, pripravljeni pa boste na uporabo tega orodja v zahtevnih inženirskih okoljih.
- Usposobljenost za uporabo CFD orodij za reševanje praktičnih primerov toka tekočin.
- Znanje uporabe komercialnih CFD programov za simulacijo toka tekočin.
- Sposobnost pravilne nastavitve računskih območij, mrež in robnih pogojev.
- Zmožnost interpretacije in validacije rezultatov simulacij.
- Veščina izvedbe simulacij turbulentnih in laminarnih tokov.
- Sposobnost analiziranja in optimizacije simulacij za izboljšanje natančnosti rešitev.
Dan | Čas | Aktivnost |
DAN 1 | 10:00 - 18:00 |
|
DAN 2 | 8:00 – 18:00 |
|
DAN 3 | 8:00 – 18:00 |
|
Pogoji za pristop k izobraževanju
Ni pogojev za pristop.
Bi se želeli prijaviti na to izobraževanje?
Seznam razpisanih izobraževanj s termini je na voljo na spletni strani pod zavihkom aktualna izobraževanja in v koledarju izobraževanj. Če med ponujenimi programi ne najdete ustreznega, nam pošljite povpraševanje na e-poštni naslov cvu.fs@um.si. Na vaše povpraševanje bomo odgovorili v najkrajšem možnem času.
prof. dr. Matjaž Hriberšek
je redni profesor in vodja Laboratorija za procesno inženirstvo in računalniško dinamiko tekočin. Raziskovalno deluje na področju razvoja metod Računalniške dinamike tekočin (RDT) ter njihove uporaba v procesnem, energetskem in okoljskem inženirstvu.
Predava predmete iz področja RDT na 1., 2. in 3. stopnji študija Strojništva. Je avtor več kot 100 izvirnih znanstvenih člankov, v veliki večini iz področja RDT in razvoja digitalnih modelov procesov in naprav, ter avtor knjige Uvod v Računalniško dinamiko tekočin, izdane pri Univerzitetni založbi Univerze v Mariboru.
doc. dr. Matej Zadravec
je docent za področje energetike, procesnega in okoljskega inženirstva na Fakulteti za strojništvo Univerze v Mariboru. V okviru svojega raziskovalnega dela je deloval na Univerzi v Stavangerju na Norveškem, Univerzi v Vidmu v Italiji in v raziskovalnem centru RCPE v Avstriji. Ukvarja se s simulacijami in razvojem naprav in procesov za potrebe farmacevtske in procesne industrije. Trenutno je aktivno vključen v različne aplikativne in raziskovalne projekte za različna slovenska in tuja podjetja, predvsem s področja farmacije in procesne tehnike. Njegove poučne dejavnosti so v glavnem na področju numerične simulacije in procesnega inženirstva (splošna procesna tehnika, sušenje, procesne naprave…).
asist. dr. Blaž Kamenik
je asistent na Fakulteti za strojništvo Univerze v Mariboru, Katedra za energetsko, procesno in okoljsko inženirstvo. Njegova glavna raziskovalna odličnost je CFD modeliranje pojavov prenosa toplote in snovi v procesih sušenja ter tokov nanotekočin. Njegove pedagoške dejavnosti so osredotočene na računalniške metode in procesno inženirstvo.